שיקול המרכזי לבחירת פרגולה הוא- פרגולה, הינה הדבר הראשון שעושה זוג שנכנס לביתו החדש, עם היציאה לחצר החולית ולפני התחלת תכנון הגינה החדשה. בחירת סוג, גודל ורמת הגימור של הפרגולה הינם הנתונים המשפיעים ביותר על מחירה של הפרגולה, נגזרת זו הינה תוצאה של איכות וכמות החומרים מהם יעשה בעל המקצוע שימוש בעת בניית הפרגולה.
 
מגוון סוגי הפרגולות העומדים בפני הקונים הוא מרשים, מקבוצות של פרגולות עיצוביות ממתכת המקיימות רק תנאי אחד אסטטי ואף תנאי צל ועד פרגולות סגורות מעוטרות בקורות עץ מאסיביות.
בחירת סוג הפרגולה הינה שיקול אישי ורצוי לפני קבלת החלטה מסוג זה לערוך סיבוב בשכונות מגורים שונות על מנת להתרשם מדגמים שנמצאים בחצרות של בתים אחרים.
 
לאחר גיבוש הרעיון הכללי של איכות, גודל והחומרים ממנה תהיה בנויה הפרגולה, כדאי להתחיל בסקר שוק שטיבו לבדוק מחירים.
 
בעל מקצוע הגון עשוי לגבות על בניית פרגולה מחירים הנעים מ 400 ₪ למ"ר ועד 900 ₪ למ"ר, הכל לפי המפרט שבחרתם.
 
חשוב לדעת, לפני הקמת הפרגולה, יש להכין תשתית מתאימה, פרגולה אינה יכולה לעמוד בפני עצמה  וזקוקה למספר עוגנים, בקרקע או בקיר, עלות סלילת מדרכה או יציקת מרפסת, אינה מחושבת בעלויות הקמת ה-פרגולה ולכן יש להוסיף בתמחור גם את הסעיף הזה.
 
מהלך של בניית פרגולה אינו איטי כפי שנהוג לדמיין, בעל מקצוע מיומן וצוות עובדיו, אמור לסיים פרויקט הקמה שכזה תוך יומיים לכל היותר תלוי בגודל הפרגולה והמבנה שלה.
 
לסיכום, כשאתם מגיעים לשלב של בניית פרגולה בביתכם החדש, הקדישו קצת זמן לנושאים שסקרנו במדריך זה, מחשבה ותכנון קפדני ימנעו מכם הוצאה בלתי מתוכננת ויובילו ישירות לתוצאה אליה שאפתם. 
פרגולה מדהימה בחצר ביתכם!