בניית בתי העץ בישראל תופסת תאוצה בשנים האחרונות. בתי העץ משמשים למגורים, כ"צימרים", עסקים שונים, מחסנים ועוד.
בתים מעץ מבודדים היטב, הם אטומים בפני גשם ואינם סובלים מרטיבות המחלחלת דרך הקירות והתקרה. כמו כן ניתן כיום לטפל בעץ בחומרים מעקבי בערה המבטלים באחוזים ניכרים את החשש משרפה.

היציאה למרפסת באחר צהריים אביבי היא נפלאה ומרעננת: הדשא המוריק, קולות ציוץ הציפורים והאווירה הופכים את הרגע לקסום ומיוחד. בתים רבים במדינת ישראל נבנו על ידי  קבלנים אשר המליצו לקונים לרצף את היציאה למרפסת בריצוף אקרשטיין או בגרניט פורצלן, לקוחות שזה היה להם הבית הראשון בחרו גרניט פורצלן, אחרים לקחו אקרשטיין מטעמי חיסכון.
 
שיקול המרכזי לבחירת פרגולה הוא- פרגולה, הינה הדבר הראשון שעושה זוג שנכנס לביתו החדש, עם היציאה לחצר החולית ולפני התחלת תכנון הגינה החדשה. בחירת סוג, גודל ורמת הגימור של הפרגולה הינם הנתונים המשפיעים ביותר על מחירה של הפרגולה, נגזרת זו הינה תוצאה של איכות וכמות החומרים מהם יעשה בעל המקצוע שימוש בעת בניית הפרגולה.
 
מגוון סוגי הפרגולות העומדים בפני הקונים הוא מרשים, מקבוצות של פרגולות עיצוביות ממתכת המקיימות רק תנאי אחד אסטטי ואף תנאי צל ועד פרגולות סגורות מעוטרות בקורות עץ מאסיביות.
עץ אורן פיני - האורן פיני הנו עץ יחסית זול והינו עץ רך ונוח מאוד לעבודה.  צבעו של האורן הפיני כמעט לבן. האורן הפיני הינו בעל ברק ומרקם אחידים. עץ האורן הפיני הינו בעל תכונות חוזק כמעט זהות לעץ הסקויה. עץ האורן הפיני נוח לעבודה בכלים ידניים ומכניים, נחתך בדייקנות, ונוח להדבקה. כמו כן, עץ האורן הפיני הינו נוח לצביעה ולליטוש, ובעבודה עימו ניתן להגיע לעבודת גימור באיכות הכי טובה. האורן הפיני משמש לעבודות פנים בבנין, נגרות, ריצוף, לבידים ואף תיבות תהודה של פסנתרים, וכלי מיתר כמו כינורות וגיטרות.

שלב התכנון: על מנת לבנות פרגולת עץ המתאימה לצרכיכם יש לתכנן ולחשוב היטב , תכנון הפרגולה מתחיל בהגדרת המטרות והצרכים.  יש לבדוק אם יש צורך בהצללה חלקית או מלאה, והאם השימוש בפרגולה ייעשה גם בימים גשומים. החלטות אלה יובילו לבחירת החומרים שמהם היא תיבנה, בעת תכנון הפרגולה יש להקדיש מחשבה. לגודל השטח המוצל.  צריך להחליט אם מעוניינים בשטח מוצל גדול או בשטח גדול יותר החשוף לשמש. 
בשלב הראשון צריך גם להחליט על סוג הפרגולה: האם היא תיתמך בעמודים או תהיה תלויה.  

מהי בעצם ההגדרה לפרגולה?

פרגולה הינה גג העשוי מחומרים שונים כגון עץ ותפקידו לייצר הצללה לחצר הבית. בעת בניית הפרגולה ניתן להשתמש בחומרים שונים כגון עץ מלא , מתכת, אלומיניום וכן ניתן לבנות פרגולה בשילוב של עץ ומתכת. פרגולה יכולה להיות בנויה על עמודי תמיכה או תלויה כמעין סוכך ללא עמודים. המקור למילה פרגולה בא מלטינית. פרגולה כמושג הועברה מאיטלקית לאנגלית, פרגולה מוזכרת בכתב עת באיטלקית ב1645 ובאנגלית לאחר מכן פרגולה מוזכרת בכתב עת ב1675.

האתר עוצב ונבנה על ידי web4all